1975 yılında kurulmuş olan GÜNEŞ SINAİ GAZLAR İMALAT VE TİCARET LTD. ŞTİ. yüksek kalite ve uygun fiyatları ile Çınarlı - İZMİR'deki tesisi ile siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

TSE standartlarına uygun olarak gaz dolumları, yangın söndürme malzemelerinin satışları ve bakımları titizlikle eğtrimli ve uzman elemanlarımızca yapılmaktadır. Firmamız "TAM DOLUM" garantisi ile hizmet vermekten kıvanç duymaktadır.

Kurulduğu günden bu yana güvenli ve kaliteli ürünler sunmayı hedefleyen firmamız; endüstriyel gazlarda HABAŞ A.Ş., yangın söndürücülerde BKS A.Ş. , BURSAN A.Ş. ve BELLA bayilikleri ile müşterilerimize hizmet vermektedir.

Modern servis araçlar ile İzmir'in dört bir yanına hizmet veren firmamız aynı zamanda şirket merkezimize ulaşan müşteri taleplerini de karşılamaktadır.

Gazlar - Sinai Gazlar - Tüpte - ARGON

ARGON
Argon, hava da %0.934 civarında bulunan renksiz, kokusuz, havadan ağır , yanıcı olmayan aksine inert özelliğe sahip, havadaki oksijenin azaldığı durumda boğucu olabilecek bir gazdır.
Endüstride atmosferik havanın saflaştırıldıktan sonra basınç altında soğutulup sıvılaştırılarak hava içerisinde bulunan temel üç madde(azot, oksijen, argon)'in birbirlerinden ayrılması ile elde edilir.
Fiziksel özellikleri :
Kimyasal simgesi : Ar
Fiziksel durumu (gaz, sıvı) : renksiz, kokusuz, tatsız
Molekül ağırlığı  : 40 gr/ mol
Yoğunluk (gaz) : 1.656 gr/ lt (210C)
Likit yoğunluğu  : 1.394 gr/lt
Kaynama noktası  : -186 0C
Erime noktası : - 189.3 0C

Depolama :
Argon yüksek basınçlı kaplarda gaz olarak ve/veya kreyojenik kaplarda sıvı olarak depolanır.
Yangın ve patlama :
Argon yanıcı bir madde değildir. Argon içeren kaplar yangına maruz kalırsa su ile soğutularak ortamdan uzaklaştırılmalıdır.
Acil durum ve ilk yardım :
Akciğerlere oksijen gitmesini engelleyen yüksek konsantrasyona maruz kalınması, baş dönmesi,uyku hali ve sonuçta baygınlık durumuna sebep olabilir. Böyle bir durumda hasta derhal açık ve havadar alana taşınır, gerekirse ilave oksijen verilir. Doktor çağrılır.
 

Adres: 2797 Sok. No:6 (Eski Trafik Muayene İstasyonu Arkası) Çınarlı - İZMİR
Tel: +90 232 435 70 69 (Pbx) +90 232 486 98 99 | Fax: +90 232 486 23 09 | E-mail: info@gunes-gaz.com

Yönlendirilmiş Mesaj »
Web Tasarım Egebilgi © 2015